zpět

Info:


Výroba MAME Cabinetu Výroba MAME Cabinetu
Tyto dvě části se věnují stavbě tzv. "MAME Cabinetu" (zkráceně též MAME Cab).
O co jde? Jistě si pamatujete hrací arcade automaty z pouti či herny. Dnes se ještě občas vyskytují ve větších nákupních centrech a tu a tam po hospodách atd. Ale jejich výskyt dnes není tak hojný jako za jejich zlaté éry. Léta vám asi nepovím, ale sranda to byla. Zde na ukázku pár fotek automatů:
Ilustrační foto
Tyto automaty (jejich hry) jsou emulovány programem M.A.M.E. (Multiple Arcade Machine Emulator), který umožní jejich spuštění na běžném PC. Emulátorů starých her je celá řada, ale pro ty automatové je M.A.M.E. asi nejlepší a nejkomplexnější. Zvláště pak verze Mame32, která umožňuje např. zobrazení obrázku ze hry, automatu, či ovlédacího panelu k dané hře.
Takže už určitě chápete, že MAME Cab je kombinací automatové skříně a počítače PC s emulátorem MAME.

Samotná výroba lze rozdělit na dva různé postupy:

Výroba MAME Cabinetu - Výroba celého automatu od začátku.
Jako obrazovka poslouží např. TV, ale není to jediná možnost. Tlačítka, páky a mincovník se musí koupit. Dále je potřeba plánů pro skříň a samozřejmě nezbytný materiál pro výrobu. Vše se zde do dozvíte!

Výroba MAME Cabinetu - Použitím originálního arcade automatu.
Obrazovka (arcade monitor), páčky, tlačítka, mincovník a skříň jako taková lze použít. Nemusí se kromě automatu skoro nic kupovat ani stavět. Ani díly (páky, tlačítka, mincovník), které jsou pro nezasvěcené nedostatkovým zbožím. Jediný problém je asi, sehnat ten automat a propojit ho s počítačem.


Tato část se zabývá skutečnými arcade automaty, jejich součástími a vnitřním zapojením.


To by bylo na úvod asi vše.
zpět